1. díl - Vnitřní souboj

12. ledna 2011 v 18:00 | Nikol |  © Povídky na pokračování

zclní

1. Vnitřní souboj


Byl chladný, deštivý večer. Vítr si pohrával s korunami stromů, dešťové kapky dopadaly na střechy domů a všudepřítomné ticho nahradil dobře známý hlas, jež mohl patřit pouze lijáku.
Temperance seděla na svém obvyklém místě v obvyklou hodinu, jak mívala ve zvyku snad každého večera, kdykoliv ji dostihl pocit neuvěřitelného zármutku. Rukou si podpírala bradu, loky opřené o stůl, sledujíce nevyzpytatelné počasí za oknem. Měla spoustu předsudků, spoustu pochybností, spoustu otázek, na které neznala odpovědi. Někde uvnitř se cítila vyprahlá, jakoby se právě ocitla na poušti, bez vody, bez jakékoliv společnosti, sama uprostřed poušti, vnímaje jen prahnoucí slunce a písek všude kolem sebe. Nebyl tu nikdo, kdo by ji zachránil, kdo by ji volal, kdo by toužil slyšet její hlas a jak tak v duchu přemítala a vypořádávala se se smutkem, který ji procházel celým jejím tělem, zaslechla vyzvánění mobilu.
Rázem se opět vrátila do reality, došla pro telefon a odmáčkla příjem hovoru.

''Ahoj Boothe, děje se něco?'' a z druhého konce telefonu se ozve: ''Kůstko, máme případ. Přijeď, jak nejdřív můžeš. '' poté si vymění pár slov o místě činu a Temperance už jen dodá: ''Dobře, do 15 minut budu tam.''

Práci s Boothem vnímá po těch letech partnerství a spolupráce jako jedinečnou záležitost, kterou v poslední době považuje za osobní a nenahraditelnou. Vděčí za každý případ, kterému se snaží společně přijít na kloub, obzvláště po čerstvě vyřešené vraždě mladé chirurgičky, s níž se Temperance tolik ztotožňovala. Viděla v ní samu sebe, děsila se podoby, kterou si nalhávala, nemluvě o téměř identické barvě hlasu. Neslyšela, co jí Angela, Dr. Sweets a Booth říkají, anebo nechtěla slyšet. Doslova se tím případem nechala unést a trvalo jí tři dny než se vzpamatovala. Tři dny než se vesmír vrátí do pořádku.
Temperance však díky ní dostala signál a chopila se ho. Potom, co ji málem zajelo auto a Booth ji zachránil, už nehodlala otálet a svěřila se mu se vším, co měla na srdci. Doteď jí v hlavě zní slova, která pronesl:

''Někoho teď mám...Víš, Hannah není jen cena útěchy. Miluju ji.''

Když jí tehdy oznámil tuto skutečnost, rozplakala se a řekla:

''Zmeškala jsem svoji šanci.''

Té noci zůstala v práci. Vzpomíná si, jak mu řekla, že je jí nejlíp samotné, ačkoliv věděla, že to už dávno není pravda. Od té doby, co do jejího života vstoupil Seeley Booth se nic nejevilo jako dřív, vážila si každé chvíle strávené s ním, ať už ji brala jakkoliv.

Dnešní noci se jí však nechtělo přespávat v institutu. Hodlala se pořádně prospat, neboť ještě před pár hodinami s Boothem vyšetřovala vraždu pobodaného muže.
Co se mu přiznala se svými city, nemluvili spolu o ničem jiném než o práci. Vyhýbali se pravdě, jež visela ve vzduchu. Nechtěli se hádat ani zklamat jeden druhého, proto na tohle téma raději zanevřeli.

Temperance litovala, když ho tehdy odmítla, třebaže i v té době jí nebyl vůbec lhostejný, ale měla strach, že kdyby jim to nevyšlo a jednou se náhodou rozešli, bude to hodně zlý.
Vybavuje si Boothův zdrcený výraz v obličeji a zaplavuje ji neskonalé množství výčitek. Lituje, že jednala rozumně, nikoliv iracionálně a teď za svou racionalitu tvrdě doplácí.
Kdyby ho byla v té minulosti neodstrčila a nechala se dál unášet polibkem, jež jí věnoval, věděl by, že cítila to samé, jenomže měla příliš obav, aby riskovala a získávala. Coby kdyby je jen myšlenkový obrat a utvrzení v tom, že z její strany šlo o nezvrácené zpochybňování alternativní budoucnost, kterou si přikrášlovala k obrazu svému jako nepřijatelnou...až doteď..než se její pohled na věc změnil a ona zjistila, že je příliš pozdě..avšak netušila, že je vlastně jediná, kdo si to myslí..

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bones1-Tamča Bones1-Tamča | E-mail | Web | 13. ledna 2011 v 15:54 | Reagovat

Bude aj pokráčko..??? lebo je to úúúžasnééé! :-D

2 ange999 ange999 | 18. ledna 2011 v 13:25 | Reagovat

no takže toto ma úplne dostalo !!! :-D júj a nemôže byť tá jedna čať poviedky dlhšia keďže to bude aj tak pridávané len jeden krát do týždňa? :-|

3 ♥PawlušQa♥ ♥PawlušQa♥ | E-mail | Web | 21. února 2011 v 17:55 | Reagovat

bomba!! je super!! líbí se mi to!! okamžitě pokračuju dalším dílem!! jsem zvědavá co bude dál!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama