Seeley Joseph Booth

7. ledna 2011 v 16:37 | Nikol |  Profil Seeleyho

sbSeeley Joseph Booth je zvláštní agent FBI. Jeho začátky se soudní antropoložkou z Jeffersonova institutu, Dr. Temperance Brennanovou, jako byly jejich konzultace,se proměnily ve smysuplné partnerství.

Pokud jde o řešení zločinů, má Booth velmi odlišný přístup než Brennanová a její tým, preferuje více lidský, mezilidský a intuitivní soubor metod.

Ačkoli shledává informace Dr. Brennanové a jejího týmu jako značně cenné či vzácné, jejich prostředky shledává příliš spletitými a omezujícími. Na vrch přidává svou intuici a znalosti ohledně lidí - něco, co způsobí srážku s  Brennaniným tvrdým, objektivním a analytickým přístupem dbajíce na vlastní meze.


Zatímco se Booth pokouší udržet svůj osobní a profesionální život striktně oddělený, zápolí se zmínkami ohledně svého osobního života, jimž občas neunikne. Je od přírody věřící, římský katolík, hledající odčinění ve svém životě, když vzal práci jako ostřelovač v FBI. Když byl v Armádě Spojených států, byl očividně mučen, což na něm zanechalo emocionální a fyzické šrámy (odhaleno v epizodě Two Bodies in the Lab). Booth byl romanticky zapletený s blonďatou právničkou jménem Tessa. Má také osmiletého syna jménem Parker, se svou expřítelkyní Rebeccou. Původně se komunikace mezi Boothem a Rebeccou zdála být nepřátelská, naschvál mu odpírala návštěvy (Parkera), ale později se ukázalo, že k tomu nemá důvod a tím se jejich vztah výrazně zlepšil. Také ma bratra, Jareda. Během jeho konverzace s Dr. Wyattem se dozvídáme, že Booth pochází z Pittsburghu. Na konci 1. série se také ukázalo, že se Booth ''zotavuje'' ze závislosti na hazardních hrách.

Booth sociálně nezapadá do ''týmu šprtů'', jak je on a jeho kolegové z FBI označují. Booth splňuje stereoptyp ''amerického hocha'' - vyspělého a velmi schopného. Je světaznalec, s dobrým postavením ve společnosti, jenž si získá přízeň snad každé ženy.

Booth je fanouškem klasického rocku. On už vyjádřil svou slabost pro hudební skupinu Foreigner a dobíral si v žertu Kůstku pro její zájem o jazzovou muziku. Má rád také kapelu Poco, jejíž píseň Keep On Trying zpíval s Kůstkou. Byl taky docela nadšený, když mu Gordon Wyatt řekl, že kdysi působil v kapele Nody Comet, kterou měl Booth rád a že ho zajímalo, kdy se rozpadli (jako kapela). To je odhaleno v epizodě ''Mummy in the Maze'', kde Seeley trpí klaunofobií, abnormálním nebo přehnaným strachem z klaunů.

Booth rád nosívá pásek s přeskou nesoucí název Cocky a barevné pruhované ponožky.

Boothův dědeček Hank dal Seeleymu přezdívku Skrček, protože když byl Booth ještě malé dítě, vzal si ho k sobě poté, co viděl, jak jeho vnuka bije vlastní otec (Boothův otec).

booth
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 wrzuwžuw wrzuwžuw | 19. září 2011 v 21:34 | Reagovat

já miluju bootha :-P  :-P  :-P  :-P  :-)  :-D

2 majqa majqa | 25. října 2011 v 19:37 | Reagovat

[1]: Aj ja !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama