Temperance Brennan - Kůstka

6. ledna 2011 v 19:17 | Nikol |  Profil Temperance

bren


V průběhu sérií Temperance působí jako vynikající soudní antropoložka, jenž postrádá sociální dovednosti. Její sociální neobratnost je zvláště patrná, pokud jde o pop kulturní vtipy, sarkasmus a metafory, kterými se často interpretuje až doslovně.

Měla těžké dospívání, což nasvědčuje tomu, že odtažité sociální sklony jsou obranným mechanismem. Někdy také zápasí s poznáváním a jasným vyjádřením svých emocí a útěchu nachází v racionalitě své antropologické disciplíny. Brennanová sama sebe prohlásila za ateistku a často poukazuje na to, v co věří, že má být iracionálně náboženské včetně jejích duchovních přesvědčení. Toto už vedlo k více než jedné hádce s Boothem, který je oddaným římským katolíkem. On se obzvlášť rozzlobí, když Bren srovnává méně běžné náboženství, jako je voodoo, s křesťanstvím.O postavě Brennanové se píše jako o velmi úspěšné autorce, která byla v New York Times 18 týdnů na seznamu bestsellerů se svou knihou. Je vyškolena ve třech druzích bojových sportů, má loveckou licenci ve čtyřech zemích, vlastní legálně registrovanou zbraň a stejně tak má osvědčení pro potápění. Slíbila, že zváží možnost stát se vegetariánkou poté, co na vlastní oči spatřila, jak jsou prasata porážena (což byl také způsob, jakým byla její matka zabita). Nicméně v epizodě "The Tough Man in the Tender Chicken" (5. série, 6. epizoda) Angela cituje zdravotní důvody pro Brennaninu vegetariánskou stravu. Brennanová je také vycvičená jako amatérská umělkyně v chůzi na laně (u cirkusu) a mluví přinejmenším sedmi jazyky, včetně španělštiny, francouzštiny, latiny, čínštiny, japonštiny, norštiny (ačkoli ona říká pouze ''skull'' a tvrdí, že jako soudní antropožka to slovo zná v každém jazyce) a němčiny. Ona také přiznala, že trochu umí rusky. Často říká, že nesnáší psychologii a neodpustí si poznámky, jakože Dr. Sweets není skutečný věděc, jak ''zakládá svůj život na rozmaru psychologie a emocí''.

Brennanina osobnost prochází významnými změnami v průběhu sérií. Její myšlení se stává více pevným v pozdějších sériích, jak zpozoroval Dr. Gordon Wyatt, který poznamenává, že je (ona) nyní schopna rozeznat rozdíl mezi přesností a pravdou. Ona je také schopna odložit stranou svou racionalitu, aby podpořila své přátele v někdy iracionálním pronásledování, jako bylo Angelino shánění peněz na záchranu prasate před porážkou. Její citlivost a empatie vůči druhým jsou mnohdy lepší a působící silným dojmem, když například uklidňovala dědečka Bootha a jednou, když se zúčastnila pohřbu, tak matce oběti řekla, že nikdy nebude sama. Ona také ukazuje více typických lidských emocí, když se ocitá v extrémních situacích. Jedním z příkladů je její strach z hadů v epizodě ''The Mummy in the Maze'', kdy je jedna dívka vyděšená k smrti v místnosti, kde se to hady jen hemží. Její strach z hadů je v rozporu s její empirickou povahou, Booth jí povídá, že ti hadi nejsou jedovatí, ona konstatuje, že si je toho vědoma, ale že se nehne z místa a z místnosti, což Bootha přivede k tomu, že jí vezme na záda a z místnosti přenese.

Brennanová začíná pociťovat i nespokojenost a sklíčenost ve své práci, kterou dělá, ke konci 5. série. Vidí ve své práci nějakou bezvýslednost a to bez ohledu na to, kolik vrahů již chytili a o kolik víc jich ještě bude. Rozhodne se přistoupit na antropologickou expedici do Indonésie na rok, aby identifikovala starověké lidské ostatky. Nicméně, o 7 měsíců později se ona a všichni ostatní vrací do D. C., aby záchranili pracovní místo Camille, tím že se všichni rozhodli zůstat.

bren
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama