Co víc si přát...:)

26. února 2011 v 23:14 | Juka |  Povídky od vás
..........................................

Co víc si mohu přát než kamarádky, které mi rozumějí, co se Bones týče. ;) Všechny jste vážně skvělé. Všem jsem vděčná, že navštěvují můj blog a denně přidávají komentáře. Jen tak dál. ;-) A jedno velké poděkování patří i Juce, která mi napsala vážně brilantní povídku z BONESTETRALOGIE. Jsem ráda, že se o ni s vámi mohu podělit a ze všeho nejvíce jsem ráda, že JSI JI NAPSALA. TISÍCERÉ DÍKY, KÁŤO. =)
..........
S VĚNOVÁNÍM:
..........
Tuto povídku věnuji Nikol-Elfi, která dokázala vytvořit krásný blog o velice oblíbeném seriálu Bones. Těším se na budoucí spolupráci.

Juka
.............

Chladnokrevná vražda

...........
Autor: Juka (juka.bones@centrum.cz)
.......

Jeffersonův ústav
,,Trapné, trapné, velice trapné."
,,Angelo,co je trapné?"zeptala se Brenn.
,,Tady,"Angela přisunula k očím Brenn fotku.
,,Hodgins. A co jako?"řekla Brenn.
,,Srdíčko, to je právě ono. On to je Hodgins, ale není to Hodgins, ne ten Hodgins, co ho známe."
,,Angelo,počkej, co se mi snažíš sdělit? Hodgins má psychickou poruchu?" Brenn nechápala.
,,Ne, nemá. Tady na té fotce je Hodginsovo dvojče."odpověděla Angela.
,,Představ si, že jsme včera večer spolu projížděli rodinná fotoalba. Hodgins byl unavený, tak vedle mě usnul na pohovce, no a já jsem byla samozřejmě opak, hormony v těhotenství umí teda věci. A tak jsem vytáhla z krabice album, kde byly Hodginsovy fotky ze střední a na jedné jsem našla jeho, tak jsem si myslela, jé, Jack zamlada, ale pod ní bylo napsáno: Náš syn Samuel Hodgins. Říkala jsem si, tak to bude určitě Jackovo první jméno, ale vedle byla další fotka a pod ní bylo napsáno: Náš druhý syn Jack Hodgins."
,,Vůbec to nechápu, proč mi neřekl, že má bratra?" ,,Vždyť spolu zakládáme rodinu a naše dítě by určitě rádo mělo strýčka."
,,Ange, tak se ho zeptej?"určitě to bude mít racionální vysvětlení.
,,Promiň, ale mám ještě nějaké papírování a emaily, Cam jsem slíbila, že to bude hotové dnes v poledne."Brenn se omluvně podívala na Angelu.
,,Jasně, Brenn. Ok, to může počkat, ale pak si zajdeme na oběd," odpověděla Angela a pomalým krokem si to mířila rovnou za Hodginsem, který mezitím analyzoval vzorky neznámé hlíny pod plynovým chromatografem. Byl do té práce tak zabraný, že si vůbec
nevšímal okolí, natož pak Angely, která na něj už pěknou chvíli koukala a v hlavě si skládala slova do vět, kterými by z něj dostala, co jí právě tak moc zajímalo.
Než se ale rozhoupala, předběhla ji Camille:,,Angelo, jak pokračuje identifikace oběti? Máš už totožnost?" Do té doby vysoce soustředěný Hodgins odtrhl oči od monitoru a překvapeně se otočil na Angelu. ,,Ahoj má exotická krásko, stýskalo se Ti?" pověděl s lehce koketujícím tónem a na tváři se mu linul ten pokřivený šibalský úsměv od ucha k uchu.
Angela mu ho oplatila též úsměvem, ale byla přesto zaskočena, aby však ukončila trapnou chvilku, kdy na ni nechápavě koukala šéfka Cam a Hodgins ji svlíkal pohledem:,,Zadala jsem do počítače všechna data oběti a projíždím je skrz databáze. Půjdu to zkontrolovat, jestli jsme nenašli shodu."otočila se na levé patě a už byla pryč ve své pracovně.
Uběhly dvě hodiny, během kterých dr.Brennan dokončila papírování k předešlému případu a hned ji čekala další vražda. Za poslední měsíc už pátá, což znamenalo pro celý tým značný pracovní nápor.
,,Dr.Saroyan,"Brenn předala desky s právě uzavřeným případem a okamžitě přistoupila ke svému asistentovi Fisherovi. ,,Jak jste pokročil v hledání příčiny smrti?"
Fisher spustil: ,, Dr.Brennan, v krční oblasti páteře, přesně obratel C2 , je viditelný zářez nejspíše od řezné zbraně.
,,Při průniku došlo k poškození krčních tepen a následnému vykrvácení."potvrdila Camille.
,,Takže naši oběť někdo podřízl?"přidala se Angela, která zatím dorazila, co Fisher mluvil.
,,Hodně zjednodušeně a prostě řečeno, ano."odpověděla Brenn.
,,Jak může být někdo takhle krutý?"nevydržela to Angela.
,,Už jsi zjistila totožnost oběti?"zeptala se Brenn.
,,Jmenuje se Caroline Limestone, je jí 28 let, právnička a žije s přítelem Tedem Bolderem, teda žila."
,,Fishere, najděte vražedný nástroj."přikázala svému asistentovi dr.Brennan přísným hlasem.
Camille:,,Zavolám to Boothovi."
,,To už nemusíš, jsem tady. Znáte totožnost a příčinu smrti?"zvolal Booth, který se tak akorát nachomýtnul, když bylo třeba.
,,Seeley,"Camille mu vše řekla a Booth tedy usoudil, že je třeba zajet za rodinou oběti a oznámit jim smrt jejich dcery. ,,Kůstko, jedeme vyslechnout rodinu , tak šup šup."
Brenn nesnášela to jeho šup šup, vyvádělo jí to z míry. ,,Chceš snad jet se mnou, nebo ne?" dokonal, co započal svým provokativním tónem hlasu.
,,Jsme snad parťáci, nebo ne? Tak buď tak hodný, Boothe, postav se u dveří a čekej, než se převléknu a dorazím."odpověděla Brenn pohotově ironickým hlasem.
Booth:,,Copak jsem pes, Kůstko?"
Brenn: ,,Boothe, pes nejsi. Jsi savec, to ano, ale člověk. To bys ale mohl vědět."lítostivě se na něj podívala.
Ostatní jen kroutili hlavou a Booth se s kyselým úsměvem přemístil tam, kam mu řekla.
..........
Dům rodiny Limestone
,,Měla Caroline nějaké nepřátele, nebo ji někdo vyhrožoval?"zeptal se Booth pana a paní Limestone.
,,Nevzpomínám si na nikoho, kdo by ji neměl rád, naše dcera měla spoustu dobrých přátel a vždy se snažila žít spořádaným životem. Každý si ji hned oblíbil za to, jakým byla člověkem."rozplakala se paní Limestone.
Dr.Brennan:,,Je nám skutečně líto, co se stalo vaší dceři."
Booth:,,Zanechám Vám tu pro jistotu vizitku, kdybyste si na cokoliv vzpomněli."
Slunečný den pošpiněný vraždou mladé nevinné právničky se chýlil ke konci. Brenn se blížila k restauraci Founding Fathers, kde na ni již netrpělivě čekala Angela.
.........
Founding Fathers
Už, když Brenn přicházela ke stolu, nemohlo ji uniknout, že se Angela tváří smutně. Za pět let partnerství s Boothem se už naučila rozpoznávat výrazy lidí. Přestože v tom nebyla tak dobrá jako Booth, toto ji neuniklo.
Brenn: ,,Stalo se něco, Angelo?"zeptala se trochu ustaraným hlasem.
Angela: ,,Pamatuješ si na tu fotku, co jsem Ti ji dneska ráno ukazovala v práci?"
Brenn : ,,Na fotku oběti?"Brenn zase nechápala.
Angela: ,,Ne, zlatíčko, na fotku bratra Hodginse."
Brenn: ,,Aha." ,,Zeptala ses Hodginse?"
Angela:,,Hned během oběda a on mi jen řekl, že o tom nechce mluvit a po chvilce odešel zpět do práce." ,,Potom se mi až do teď vyhýbal."
Brenn poslouchala Angelu, která v ruce žmoulala zežloutlou fotku.
Angela: ,,Nedalo mi to a do vyhledávače databáze jsem zadala jméno Samuel Hodgins a okamžitě jsem našla shodu."vykřikla už velmi rozrušeně.
Brenn: ,,Angelo,prosím tě, uklidni se.Cos našla?"
Angela: ,, Samuel Hodgins byl jako americký novinář před deseti lety zatčen tajnou službou KLDR, označen za špiona a následně popraven. Veřejnost se to dozvěděla až dva dny poté. Jenže americká vláda měla tehdy velmi zvláštně silný zájem udržovat kladné vztahy s KLDR, čin označila za lidské selhání a celou záležitost přešla neskutečně rychle i přes nátlak americké veřejnosti, která vyjadřovala nesouhlas a žádala potrestání."
Brenn: ,,Měla by sis o tom promluvit s Hodginsem, Ange."
Angela: ,,Brenn, až teď chápu, proč Jack vytváří ty své konspirační teorie." ,,Nedokázal se vyrovnat se smrtí svého bratra a s tím, že vláda tenkrát nic nepodnikla, přestože byl zabit Američan."
..................
Byt dr. Temperance Brennan 2:00 v noci
Brenn si právě dávala horkou sprchu, večeře s Angelou se protáhla. Hlavou se jí honilo vše, co předešlý den zažila. Najednou si uvědomila, kolik práce jí čeká, teprve jsou na začátku případu, přesto už ale znají totožnost oběti.
Zavřela vodu, osušila se a oblékla si vínový župan. Byla už moc unavená na to, aby si vzpomněla, že si má nařídit budík o hodinu dříve než obvykle. S Boothem byla domluvená, že ji vyzvedne a pojedou rovnou vyslechnout přítele oběti.
.............
Byt dr. Temperance Brennan 8:00 ráno
Brenn probudilo neúnavné bušení na dveře:,,Kůstko, otevři. Jsi tam vůbec?Kůstko."vykřikoval už otráveně Booth.
Brenn se podívala na budík a okamžitě jí došlo, že zaspala. Vyskočila z postele, přehodila přes sebe alespoň župan a běžela otevřít:,,Boothe, už jdu, počkej."
Booth:,,Kůstko, proč jsi mi neotevírala?"svýma očima sjel Kůstku od očí až k bosým nohám.
,,Klepám tu už celou věčnost."
,,Jsi tu sama?"nakoukl dovnitř.
Brenn: ,,Jsem." ,,S nikým jsem nespala už měsíc." ,,To jsi chtěl vědět?"provokativně se na něj podívala.
Booth: ,,Přinesl jsem kafe a čerstvé jablečné koláče."
Brenn:,,Jablečný koláč nejím." ,, Jdu se převléct."
Booth se zatím pohodlně usadil na pohovku a čekání si zkracoval přikusováním koláče.
Už, už bral do ruky další, když se jako vítr z ložnice vyřítila Brenn připravená vyrazit.
Booth se hbitě zvednul a zamával Brenn papírovým pytlíkem před očima:,,Koblihy." ,, To abys neměla po cestě hlad, musíš přece něco jíst."škodolibě se usmál.
Brenn:,,Fajn, díky. Můžeme už jít?"podívala se na něj znuděným obličejem, ovšem dlouho to nevydržela a nakonec se rozesmála. Přece jen nebyla ještě taková herečka, ovšem její schopnost vcítit se do role se značně zlepšila od té doby, co se s Boothem účastnila výslechů na FBI.
.............
Washington autosalon Veteran´s Club 10:30
,,Kůstko, podívej. To je Mustang z roku 1962."Booth už seděl za volantem a jako malé dítě kroutil volantem a vydával při tom zvuky vrčení motoru.
,,Boothe, Boothe…Ted Bolder, pamatuješ?"zakřičela na něj Brenn. Booth však byl zabrán do červeného chlapíka se čtyřmi koly a velkým volantem.
,,Kůstko, to je americká legen….da"
,,Pán si bude přát?"Bootha přerušil prodejce.
Brenn při pohledu na Bootha nadzvedla obočí a čekala, jak zareaguje.
,,Dobře, Kůstko. Chápu, nic neříkej."vyslal Booth slova k Brenn. Potom se otočil na prodejce:,,Zvláštní agent Seeley Booth FBI a to je dr. Temperance Brennan z Jeffersonu."
,,Pracuje u Vás Ted Bolder?"zeptala se Brenn, zatímco se Booth dral ven z auta.
,,Ano,pracuje, právě jsem s ním mluvil."odpověděl prodejce.
Booth: ,,Zavedete nás za ním?"
Prodejce:,,Samozřejmě, tudy."
Booth: ,,Upřímnou soustrast, pane Bolder."
Bolder: ,,Bože,jak se to stalo?" ,,Trpěla?"
Brenn: ,,Oběť utrpěla mnohačetná zhmoždění a na krku jsme naš….."
Booth se otočí přísně na Brenn.
Brenn: ,,Caroline netrpěla."
Bolder: ,,Děkuji Vám paní doktorko."
Booth: ,,Promiňte, ale musím se zeptat na několik otázek. Je to vyšetřovací rutina."
,,Kde jste byl ten večer od 21:00 do 24:00, kdy byla Vaše přítelkyně zavražděna?"
Bolder:,,Nevím, asi jsem sledoval televizi a usnul." ,,Proč? Myslíte si, že jsem ji zavraždil?"zvýšil hlas.
Brenn: ,,To zatím nevíme. A zabil jste ji tedy?"
Bolder už nevydržel a prudce vyskočil k Brenn. Booth ho ale zastavil svým tělem.
Booth: ,,No tak, no tak. Chcete, abych Vás zatknul za napadení agenta FBI?"
Najednou se ozve vyzvánění, Brenn zvedne mobil: ,,Hodginsi?"
Hodgins: ,,Na kusu oblečení jsem našel částečku, kterou jsem identifikoval jako polymer 1,3-butadien, který se vyráběl před 50 lety v automobilce Ford.
Booth: ,,Hodginsi, můžeš mi říct, co jsi to teda našel?"
Hodgins:,,Gumu z pneumatiky, které se vyráběly v 60.letech.
Booth: ,,Dobře, díky."
Booth přistoupí k Bolderovi:,,Zatýkám Vás kvůli podezření z vraždy, máte právo………….."
.................
Jeffersonův ústav
,,Boothe, je Ti jasné, že tu vraždu mohl spáchat kdokoliv z toho autosalonu? Nemáme důkaz, který by spojoval Teda Boldera s místem činu."pověděla Brenn vyčítavě a sedla si ke svému stolu ve své velmi vkusně zařízené pracovně.
,,Kůstko, neměl se na Tebe rozeběhnout a jeho aliby jsou stejně nedostačující."
,,Dal jsem Tobě a Tvým šprtům čas, abyste do doby, než bude Bolder propuštěn, našli další možné důkazy. Takto máme povolení prohledat jeho byt."odpověděl Booth, ovšem nebyl o tom moc přesvědčen.
Seeley Booth podobně jako většina speciálních agentů FBI prostě neměl rád, kdyby si kdokoliv vyskakoval na jeho parťáka. Byli už takoví, velcí hoši s bouchačkou a rozkošným pohledem, něco mezi štěnětem a tuleněm.
Dr.Brennan se převlékla do svého modrého pláště, rozloučila se s Boothem a šla hledat další důkazy na oběti.
,,Ty se mnou nepůjdeš k výslechu?"zeptal se překvapeně Booth.
,,Ne, Boothe, tady teď budu užitečnější."odpověděla Brenn.
,,Jasně, Kůstko, uvidíme se večer u Sweetse."stihl Booth ještě říct, než Brenn zmizela u ostatních a plně se oddala ohledávání kostí.
...............
Budova FBI, místnost pro výslechy
Booth: ,,Jak nám vysvětlíte, že jsme u Vás v bytě našli místnost oblepenou těmito fotografiemi?"opřel se oběma rukama o stůl a naklonil se k Tedu Bolderovi.
Bolder: ,,Byla to moje přítelkyně. Proč by mělo být zvláštní, že jsem ve svém bytě měl její fotky?"
Sweets: ,,Tyto fotografie jsou pořízeny z velké vzdálenosti. Caroline jste buď sledoval Vy nebo jste ji nechal sledovat."
Booth:,,Kdo je tato osoba? Kdo je to?"zvýšil hlas na podezřelého.
Bolder: ,,Nic Vám už neřeknu bez svého právníka."
.................
Budova FBI, kancelář speciálního agenta Seeleyho Bootha
Pan Limestone(otec oběti): ,,Agente Boothe, s manželkou jsme si vzpomněli, že si naše dcera za poslední týdny, když u nás byla s Tedem na večeři, čím dále méně se svým manželem rozuměla. Dokonce se i jednou pohádali tak, že u nás přespala a Ted odjel domů naštvaný."
Booth: ,,Nevíte, kvůli čemu měli mezi sebou hádky?"
Náhle rozhovor přeruší zvonění mobilu: ,,Promiňte." ,,Booth."
,,Seeley, Angele se podařilo složit portrét neznámé ženy na fotografiích Teda Boldera."spustila Camille.
,,Pošlu Ti to mailem."dodala.
,,Dobře, díky Cam."řekl Booth a otevřel na počítači poštu.
Booth: ,,Pane Limestone, poznáváte tuto ženu?"
Na monitoru se zobrazila blondýnka s dlouhými rovnými vlasy, světle růžovou pokožkou, protáhlým obličejem a modrýma očima.
Pan Limestone: ,,Počkejte, vždyť to je Amber. Caroline ji k nám párkrát přivedla. Byly očividně moc dobré kamarádky. Amber Simpson, Scipson, nevím příjmení, moje žena si ho bude jistě pamatovat."
...........
Cestou do Jeffersonova ústavu
Booth: ,,Booth,"přijme hovor a jednou rukou drží volant svého SUV.
Sweets: ,,Amber Simpson, 31 let, pracuje jako prodavačka v květinářství Sunny Meadow, 852 1 Street Northwest, Washington D.C..
Booth:,,Co její rodina?"
Sweets: ,,Rodiče žijí v Pensylvánii a má manžela. Jmenuje se Riley Simpson, 38 let, pracuje jako mechanik v autosalonu veteránů dva bloky od květinářství Amber."
Booth:,,Počkej, tam jsme byli s Kůstkou. Pracuje tam i manžel Caroline."řekne překvapeně.
,,Jaká náhoda."
Sweets:,,Boothe, přijdete dnes s dr. Brennan na sezení?"
Booth:,,Už se nemůžeme dočkat."odpoví lehce sarkastickým hlasem.
,,Díky za informace."ukončí rychle hovor.
Sweets:,,Boothe, Boo…the?"
.............
Dům manželů Simpsonových
Booth a Brenn stojí před dveřmi, zazvoní a čekají, až jim přijde někdo otevřít. Dům však vypadá opuštěný. Brenn nahlíží dovnitř oknem, ale nespatří jediný náznak, že by byl někdo doma. Po chvíli se rozhodnou tedy jet za Amber do květinářství.
..........
Květinářství Sunny Meadow
,,Dobrý den, novomanžel si bude přát?" ,,Počkejte, Vaší paní by se jistě líbily tyto rudé růže, přivezli nám je dnes ráno, jsou čerstvé."spustila postarší dáma za pultem neskutečně rychle a obratně.
,,My ale nejsme manželé."řekl zaskočeně Booth a už vytahoval služební odznak.
,,Speciální agent Seeley Booth FBI a to je moje partnerka dr.Brennan z Jeffersonu."
,,Boothe, proč si všichni myslí, že spolu něco máme?"vybalí Brenn na Bootha, který se snaží celou událost zamluvit. Ten však na Brenn obrátí pouze oči a hned se podívá radši zase zpět. Brenn na něm totiž visí pohledem.
,,My nejsme manželé." se smíchem vysvětluje Brenn a pěstí z legrace šťouchne do ramene Bootha. ,,Ne, to teda nejsme."přidá se Booth a začne kroutit hlavou zleva doprava.¨
Dáma za pultem se na oba podívá nevěřícně, načež oba si to uvědomí a přestanou se hystericky smát.
Booth: ,,Dobře. Znáte prosím Amber Simpson?"
Dáma za pultem:,,Ano, pracuje tady."
Brenn:,,Mohla byste nám ji sem zavolat?"
Dáma z pultem: ,,Není tu. Nepřišla už tři dny do práce, musela jsem si za ni najít náhradu, jinak bych to tu sama neutáhla."
Booth:,,Nevíte, kde by mohla být?"
Dáma za pultem:,,Netuším, dovolenou si nebrala, dokonce mi ani nic neřekla." ,,Nikdy předtím toto neudělala." ,,Stalo se jí něco?"chytila vyděšeně Bootha za ruku.
Booth: ,,To zatím nevíme."
Booth a Brenn se rozloučili a jeli zkusit štěstí do autosalonu.
................
Jeffersonův ústav, pracovna dr.Camille Saroyan
Cam právě zjišťuje, že se jí podařilo získat vzorek krve, která nepatří zavražděné Caroline Limestone.
Okamžitě provádí expertízu, aby zjistila DNA. Právě, když zadává výsledky do počítače, aby je porovnala s DNA v databázi, přichází Angela a Fisher, kteří potvrdí její domněnky.
Fisher:,,Dr.Saroyan, podařilo se mi zjistit tvar vražedného nože."
Angela:,,Jedná se o rybářský nůž, který má při sobě každý správný rybář."
Camille:,,V tomto případě chladnokrevný vrah, který je možná rybář."
Angela:,,Zadala jsem do svého programu úhel řezu a sílu, kterou byl způsoben. Vyšlo mi, že vrah nůž držel dvěma prsty za čepel tak, že se musel přitom pořezat."
Camille:,,Skvělá práce, to by odpovídalo. Na oblečení oběti jsem našla vzorek neznámé krve."
Než to Cam dořekla, na monitoru se objevil rámeček s nápisem shoda.
Camille:,,A máme rybu v síti."
Následovalo ticho, Angela se na Cam podívala zděšeně, přece se jednalo o vraždu člověka.
Camille:,,Vtip. Nevadí. Zavolám to Boothovi."
...........
Cestou do autosalonu
Booth: ,,Cam?" ,,Máš něco?"Booth zapnul hlasitý odposlech mobilu, aby vše slyšela Brenn.
Camille:,,Máme DNA druhé osoby, kterou jsem získala z krve na oběti. Angela a Fisher potvrdili, že oběť byla zavražděna klasickým rybářským nožem, vrah se přitom pořezal na ruce."
Brenn:,,A znáš totožnost útočníka?"
Camille: ,,Je to Riley Simpson."
Booth a Brenn: ,,Riley Simpson?!"oba se na sebe podívají.
Brenn:,,Vždyť to je…."
Booth:,,Manžel Amber Simpson."dokončí větu.
Camille:,,Lidi, Angela zjistila, že byl už jednou souzený za ozbrojenou loupež."
Booth: ,,Díky Cam."zavěsí a pořádně prošlápne plyn u auta.
...............
Autosalon Veteran´s Club
Prodejce: ,,Agente Boothe, paní doktorko, mohu Vám něčím ještě posloužit?"
Booth:,,Riley Simpson. Je tady?"
Prodejce: ,,Riley si podle všeho vzal na deset dní dovolenou. Měl letět s manželkou na Havaj."
,,Proč?"
Booth a Brenn se na sebe podívají a potom: ,,Kůstko, pojď, musíme jet."
,,Ale kam jedeme?"zeptá se Brenn.
Booth si okamžitě nechává přes vysílačku FBI ověřit, zda manželé Simpsonovi odletěli na Havaj.
............
Cestou….
Booth: ,,Kůstko, nikdo takový na Havaj během tří dnů neodletěl."
Brenn: ,,Proč by ale Riley zabíjel Caroline, když měl Amber?"
Najednou se ozve Boothovi přes mobil Sweets.
Sweets: ,,Pamatuješ na ty fotky, které FBI zabavila při prohledávce bytu manžela Caroline?"
Booth:,,Sweetsi, vymáčkni se."
Sweets: ,,Dobře..ehm. Zkoumal jsem je detailněji a našel jsem velké množství sexuálních prvků."
Booth: ,,Mezi kým?"
Sweets: ,,Mezi Caroline a Amber."
Booth se podívá na Brenn: ,,Sweets říká, že Caroline a Amber spolu měly poměr."
Brenn:,,Vždyť byly kamarádky."
Booth: ,,Ne, Kůstko, ten…..vždyť víš."
Brenn: ,,Sexuální poměr?" ,,Aha…"
Booth:,,Díky, Sweetsi."a ukončí hovor.
Booth:,,To by mohl být ten motiv, Kůstko."
Brenn:,,Boothe, víš, co to znamená?"podívá se zděšeně na něj.
Booth: ,,Amber je v nebezpečí, pokud už není pozdě."
Vezme do ruky vysílačku a vyhlásí pátrání po Rileym a Amber Simpsonových.
Brenn: ,,Jedeme znovu vyslechnout Teda Boldera?"
Booth: ,,Musíme z něj něco dostat."
Jsou již necelých pět kilometrů před budovou FBI, když zazvoní Brenn mobil.
Brenn: ,,To je Hodgins."zapne hlasitý odposlech hovoru.
Hodgins: ,,Podařilo se mi stanovit složky zeminy z podrážky oběti."
,,Jílové nerosty, křemen, anhydridy."
Booth:,,Hodginsi, potřebujeme vědět přesné místo, Amber Simpson může jít o život."
Hodgins: ,,Našel jsem dvě možná místa výskytu v okolí Washingtonu, starý zaplavený důl Charlie dva kilometry za městem, rybářská chata Lake u řeky Maryland Virginia."
Booth:,,Hodginsi, musíš si tipnout."
Hodgins: ,,Jak můžeš po mně žádat něco takového?"
Náhle ho ale přeruší Brenn.
Brenn: ,,Boothe, Cam nám přece říkala, že obět byla zavražděna rybářským nožem."
Booth: ,,Ten ale může mít kdokoliv.¨
Brenn:,,Statisticky to odpovídá té rybářské osadě."
Booth: ,,Dobře. Zajistíme raději obě místa."
Booth hned svolá zásahové jednotky, otočí smykem auto, zapne houkačku.
,,Boothe, jeď, jeď."vykřikuje rozrušeně Brenn.
,,Víc už z toho nevymáčknu, nechci nás zabít, Kůstko!"odpoví rozčileně Booth.
.............
Rybářská chata Lake u Maryland Virginia 18:00
,,Drž se za mnou, Kůstko."Booth chytne Brenn za paži a jemně ji zadrží za sebou.
V rukou drží pistoli a rozvážně se přibližuje k chatě.
,,Boothe,"zašeptá Brenn a ukáže na auto, kterému vykukuje částečně střecha ze křoví, které pokrývá okolí řeky.
Už jsou tak blízko, že si všimnou pootevřených vstupních dveří.
Booth se otočí na Brenn a přiloží prst na svá ústa, aby jí dal najevo, že má být potichu.
Poté vstoupí dovnitř. Místnost osvětluje z části jen umělé světlo z rozbitého okna a přiotevřených dveří vzadu. Oba cítí zápach z mrtvých ryb.
,,Co teď uděláš, hmm….hmm?" ,,Jsi normální děvka, přesně to jsi."ozývá se směrem od dveří.
Booth s Kůstkou přistoupí k oknu a nahlédnou dovnitř. Poznávají Amber, která je připoutaná na židli, nohy má od krve a pláče, za ní je v kleku Riley a v ruce drží rybářský nůž, kterým krouží před očima Amber. Bohužel podlaha je prohnilá, a tak se Brenn nechtěně zaboří nohou mezi prkna, což vytvoří zvuk, který se donese až do druhé místnosti. Riley okamžitě klade nůž pod krk Amber, Booth vrazí do místnosti s křikem FBI a míří na něj pistolí. Když to vidí Brenn, i přes hroznou bolest v kotníku se zvedne z podlahy, uchopí prkno, které leží uvolněné vedle ní a prohodí ho oknem. Riley v tu chvíli zaváhá a částečně se s nožem vzdálí od Amber, ale potom ho popadne ještě větší vztek a tak se rozmáchne chtě podříznout Amber hrdlo. Booth je však rychlejší a zasáhne ho kulkou přímo do hlavy. Riley se sesune na zem.
V tu chvíli do chaty vtrhává FBI a Booth sundá Amber lepicí pásku z úst: ,,Už je po všem."
Ostatní ji rozvážou, Booth se dívá po Kůstce, která sedí opřená o zeď a drží si kotník.
,,Kůstko, jsi v pořádku?"pomůže jí vstát, přehodí její ruku přes rameno, načež se oba na sebe hluboce zadívají a usmějí se, neboť se jim podařilo zasáhnout právě včas.
............
Nemocnice Lee Charles
Booth odvezl Brenn i přes její námitky na pohotovost, kde jí udělali rentgenové snímky a poté doporučili alespoň dva dny být v klidu, než vymizí otok.
Booth mezitím zavolal Sweetsovi, aby zrušil sezení.
Sweets: ,,Agent Booth, tak jste prý úspěšně uzavřeli případ."
Booth: ,,Jo, přišli jsme zrovna, když se Riley Simpson chystal zabít svou ženu. Nic hezkého."odpoví unaveně.
Sweets: ,,Blahopřeji, nakonec vše dopadlo dobře."
Booth: ,,Až na to, že byla zavražděna mladá žena a Kůstka si bolestivě poranila kotník, když se pod ní propadla podlaha."
Sweets: ,,Sezení můžeme udělat klidně u dr.Brennan v bytě."řekne tónem hlasu, kterým se snaží dát najevo, že se nemusí Booth bát. Sezení mít můžou, když se přece tak těšili.
V tu chvíli přichází Brenn, pomáhá si k chůzi francouzskými holemi a zeptá se: ,,To je Sweets?"
Booth zakryje rukou mikrofon mobilu a přes zuby zašeptá: ,,Jo je a prý můžeme udělat sezení klidně u Tebe v bytě, abychom o nic nepřišli."
Brenn je z toho očividně zmatená a Booth kromě toho vidí, jak jeho parťačka skrývá bolest.
Booth: ,,Víš co ,Sweetsi, necháme to na jindy. Kůstka se necítí dobře a já jsem už také unavený."
Sweets: ,,Boothe..?"
Booth: ,,Běž si hrát s Daisy na Indiány."potom hovor ukončí a pomůže Brenn do auta, aby jí odvezl domů.
.............
Jeffersonův ústav 22:00
Celý ústav se už naplnil tmou až na kužel světla vycházejícího z pracovny dr. Jacka Hodginse. Přestože byl případ vyřešen, setrvával neúnavně u mikroskopu.
Po chvíli si všiml Angely opřené o zeď, která ho již docela dlouho pozorovala.
,,Jacku, proč si nejdeš domů odpočinout?"zeptá se ho starostlivě.
,,Víš, ta záležitost s mým bratrem….."sklopí oči a Angela cítí, že se dotkla jednoho z necitlivějších míst v srdci Jacka Hodginse.
Před ní stál muž, kterého z hloubi své duše milovala a kterému nechtěně připomenula těžké chvíle, kterými si musel projít, když ztratil svého bratra.
Přistoupila k němu blíže a své ruce přiložila na jeho tváře: ,,Jacku, omlouvám se, je mi to tak líto. Miluji Tě."
Hodgins se na ni podíval a po tváři mu stékala slza. Políbila ho na čelo a potom se objali.
,,Také Tě moc miluji."zašeptal Angele do ucha.
...............
Byt dr.Temperance Brennan 22:00
,,Ano, už jdu."zvedla se Brenn z pohovky a šla otevřít dveře, protože slyšela zvonek.
,,Boothe?" ,,Co tu děláš?"udiveně se na něj podívá.
,,Čína a led."usměje se Booth, který je oblečen do té své tmavé kožené bundy a na sobě má modré triko se znakem Philadelphia Flyers.
,,Pojď dál, Boothe."odpoví Brenn a odskáče na pohovku, kam si položí svoji zraněnou nohu.
Booth si sedne vedle její nohy a přitom vypráví, že se Ted Bolder přiznal, že nechal sledovat Caroline kvůli podezření z nevěry, ovšem nebyl jediný. Riley Simpson nachytal obě ženy ve velmi choulostivé situaci, počkal si na Caroline, kterou unesl do rybářské chaty, kde ji zmlátil a potom zabil. S jejím tělem se neobtěžoval, vyhodil jej na skládce a potom se chtěl pomstít svojí ženě, kterou mučil tak, že ji řezal nožem do stehen.
,,Chystal se jí taktéž zabít."dopověděl Booth a položil čínu na stůl.
,,Jak může být někdo tak krutý?"pronesla Brenn.
Booth sklopil zrak na kotník Brenn a přiložil jí na něj led, bolestivě zasyčela a trochu ucukla. Booth jí druhou rukou zlehka chytil za koleno, zvedl hlavu a upřeně se na ni zadíval:
,,Kůstko, musíš na sebe dávat více pozor." Brenn natočila hlavu ke svému levému rameni a usmála se: ,,Boothe, vždyť víš, že jsem pozor dávala, ale ta podlaha byla moc prohnilá. Mohlo se to stát komukoliv. Nemusíš mít o mě strach. Dokážu se o sebe postarat."
,,I tak ale Kůstko, musíš být moc opatrná."naklonil se k ní.
Nastalo ticho ….. Oba se odmlčeli.
Seeley se přibližoval k Temperance, ale ta na poslední chvíli sklopila hlavu a zalapala po dechu: ,,Noha."
,,Promiň, Kůstko, úplně jsem zapomněl, neublížil jsem Ti?"Booth uskočil zpět a cítil se provinile.
,,Ne, to je dobrý, Boothe." Potom se oba na sebe podívali stejně jako před chvílí, ale Booth se nakonec zeptal: ,,Pivo?"
,,Je v ledničce."odpověděla Brenn a neuhýbala pohledem.
Booth se zvednul a během chvíle držel v ruce dvě otevřená piva, jedno podal Brenn a jako přípitek pronesl : ,,Kůstko, na zdraví!" Brenn dodala: ,,Na naše partnerství."
Potom se už ozval jen zvonivý zvuk, to jak se dotkly ony skleněné láhve se zlatavým mokem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bones1-Tamča Bones1-Tamča | Web | 27. února 2011 v 9:31 | Reagovat

Táto poviedka je úúúžasnááá!...vážne vydarená...musím povedať..,že sa mi hrozne páči...skvelo! :-D

2 Domí Domí | 27. února 2011 v 11:39 | Reagovat

je suprová :-) nikdy sem nečetla povídku že by se tam vražda řešila takhle do podrobna :-P ale je to povedený :-) .. a Niky si ji zaslouží jako věnování za tu práci co tu odvádí ;-)

3 sharya sharya | Web | 27. února 2011 v 13:14 | Reagovat

nádherná povídka...ta vražda..něco o rodině Jacka...prostě paráda ;-)

4 Minnie Minnie | 27. února 2011 v 20:06 | Reagovat

Normálne jak popis niakej episódy skvelé ;-)

5 Karamelka Karamelka | Web | 27. února 2011 v 21:56 | Reagovat

Je to nádherné, já jsem se do toho úplně začetla :-D , moc se mi líbí ten konec :-) . Je to nádherně napsané :-) , opravdu :-)

6 ange999 ange999 | 28. února 2011 v 15:00 | Reagovat

veľmi pekné :)))

7 Juka Juka | E-mail | 25. března 2011 v 16:26 | Reagovat

Moc děkuju všem :) napsala jsem to moc ráda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama